Vítejte a lítejte na tomto webu, který pojednává o všem možném co se týká RC modelů a  jiných létajících strojů.
LETU ZDAR !!!
AMTmodel CR

AMTmodel CR

NEW 4T

Firma AMTmodel - czech republik, Vám představuje nový výrobek a to výfuk pro dvouválcové čtyřtaktní motory s hliníkové slitiny. Více informací se samozřejmě dozvíte na stránkách, které jsou dostupné po kliknutí na logo firmy, nebo na výfuk samotný. Letu Zdar !!! 
4T - 120/210

4T - 120/210

Anemometer

Anemometer

Anemometer

Tak jsem zakoupil od Hobby Kingu tento šikovný měřící přístroj, který měří sílu větru a teplotu. Pomůcka je to vcelku dobrá a myslím si, že by jí měl mít každý modelář ve své výbavě. I když někteří tvrdí, že je to zbytečnost, ale o síle větru se vždy na létání mluví, tak aspoň budeme vědět do čeho jdem a naco se máme připravit. Obvzvláště bude dobrá při akcích, které pořádáme a každý se může podívat jak nám to fouká.
Letu Zdar !!!    

Vírník neboli Gyroplán ...

Aviatici, ale i modeláři užijte si prosím toto krásné video jak vírníku, tak krásné pilotky, která ho bravůrně pilotuje a samozřejmě nádherné krajiny kolem ní. Sice to mezi modely(ky) nespadá, ale je to maketa jak vyšitá.
Letu Zdar !!!

Spacewalker II.

Musím konstatovat, že do naší rodiny přibude asi nový člen a to Spacewalkera II. Má rozpětí 1600mm což je ideální rozpětí na přepravu a motor OS MAX  46 AX II, který má obsah 7,45ccm a výkon 1,65 PS při 16000 ot./min. Já jsem zkrátka přes ty čmoudy, tak bude zase co štelovat. Chtěl bych trochu popsat model, aby jste věděli oč jde. Samozřejmě, že zkušení modeláři určitě vědí vše, ale přeci pár technických věcí nezaškodí vědět. Ačkoliv vypadá, jako by pocházel ze zlaté éry letectví na přelomu 20. a 30. let, je Spacewalker ve skutečnosti polomaketa amerického amatérského letadla z roku 1986 zkonstruovaného Jesse Anglinem z Hendersonville v Severní Karolíně. Model je ideální nejen pro poklidné poletování, ale stejně tak pro příjemnou rekreační akrobacii. Je celokonstrukční a potažen Oracovrem. Doufám, že ho brzy zakoupím a zalétnu (né jako Cessnu). Akorát jen sehnat ty korunky, které mě musí ještě schválit moje rodinka, ale doufám, že vše proběhne v klídku jako vždy a vše :-)
Letu Zdar !!! 

 
Spacewalker

Spacewalker

Spacewalker

Spacewalker

Spacewalker

Spacewalker

Spacewalkera

Spacewalkera

Spacewalker

Spacewalker

EXTRA - AMT Model
Vážení modeláři ...
Známá elektro depronová Extra kterou vyráběl Míra Šupka (AMT Model), se opět vrací do výroby. Tentokrát ale trošku větší a v jiném kabátě. Na snímcích je zatím prototyp. Jak uvádí Míra, někdy koncem roku budou probíhat letové zkoušky a do prodeje se dostane začátkem léta příštího roku. Do budoucna prý uvažuje nahradit polystyren za komposit. Vím, že tento model zaujme nejen dobrou letovou vlastností, ale i přijatelnou cenou, jakož to všechny výrobky od této fyrmy.

Rozpětí : 1255 mm
Délka : 1070 mm
Váha : 1750 g
Motor : NTM Prop Drive Series 35-30 900kv
Vrtule : 12 x 6
Vybavení : 8 serv, regulátor 40A, LiPol 3S 3000mAh

Letu Zdar !!!

Zálet :
Zálet proběhl v Lipencích pod taktovkou Radka Helmera, který sám zálet provedl. Jeho stanovisko je, že Extra je stabilní a nezáludná, což je velmi dobré ocenění pro tento model. Co lze jen vylepšit je pohon, který sice model poháněl, ale ještě to nebylo to pravé ořechové, tak jsme se dohodli, že pohon osadíme čtyř článkem LiPol a test provedeme znova. Jsem velmi rád, že Extru dostáváme tam, kam jí potřebujeme mít, aby jsme zaujali široký okruh zájemců o tento model.
Letu Zdar !!!  


 
Extra AMT Model

Extra AMT Model

Extra AMT Model

Extra AMT Model

Extra AMT Model

Extra AMT Model

SU-27

SU-27

SU - 27
Koukněte na níže uvedený odkaz, kde je uvedena výroba SU-27 ve snímcích a je připojeno i video ze záletu tohoto velmi skvěleho stroje o délce 337 cm a váhy 48 kg. 
Odkaz je
ZDE
 
Čmelákův "Crash"
Tak ta sezóna 2014 pro některé kolegy nezačala až tak růžově. Nejmenovaný kolega nejmenovaný proto, aby mu náhodou někdo neposlal korunky na opravu, mě poslal tyto  hrozné snímky. Sice nerad tyto situace dávám na stránky, ale tento borec vše opravil a kromě serv je Čmelák zase pohromadě. Já bych takový to "Crash" řešil metodou alá kotel. Čest jeho modelářské zručnosti a Letu Zdar !!!
2013-09-14 18.51.54.jpg
2013-09-14 18.51.02.jpg
2013-09-14 18.50.53.jpg
Příďový podvozek ...
Tak jak jsem se zmínil v níže uvedeném článku, že pan Jiří Vidourek zhotovuje různé podvozky, tak jsem si nechal zhotovit příďový podvozek na Lancar 360 MK2, který měl původní podvozek drátový. Musím ještě vše namontovat a seřídit a samozřejmě mě čeká zálet, který doufám dopadne dobře. Zatím můžete na snímcích porovnat příďové podvozky. Mám vždy s těmito drátovýmy podvozky problém, tak jsem zvědavý, jak tento nový podvozek snese mé letové umění.
Letu Zdar !!!
Tak už je vše namontováno. Ještě ale budou drobné úpravy ... 
Příďák

Příďák

IMG_2699.JPG
IMG_2702.JPG
IMG_2705.JPG
IMG_2708.JPG
IMG_2713.JPG
Kolega modelář nabízí kvalitní vrtule 10x5 (popis a foto níže) ...
vrtule 1.jpg
vrtule 2.jpg

Vrtule 10x5 palců s průměrem otvoru pro unašeč vrtule 6 mm ( lze samozřejmě snadno převrtat )

Vyrobeno z kvalitního plastu PA-GF, tj. polyamid s příměsí skleněných vláken, spojuje pružnost a houževnatost polyamidu a tvrdosti skla.

Cena pro návštěvníky www.rcletani.7x.cz je 60 Kč/ks

Doporučená zásilka 45 Kč v množství 1 až 10 ks, při větším množství dle aktuálního sazebníku České pošty.

Kontakt:

Bronislav Appel

Moravičany

email: vrtule10x5@centrum.cz      Letu Zdar !!!

Malé létání aneb nebezpečné hračky ...

Vážení modeláři.
Našel jsem na netu dosti zajímavý web, který se zaměřuje na výrobu modelařských dílů. Mně konkrétně zaujala rubrika "Letecké podvozky". Scháněl jsem příďový odpružený podvozek na Lancaira, který je zde k mání. S panem Jiřím Vidourkem (majitelem) jsem se dohodl na detailech podvozku, aby mohl podvozek zhotovit. Jsem rád, že mohu zde uvěřějnit odkaz na tohoto velmi ochotného modeláře a pevně věřím, že i Vy se kouknete (objednáte) na jeho obsáhlou nabídku. Letu zdar !!!

Slíbený odkaz :
Malé létání 
Výkres podvozku

Výkres podvozku

Podvozek

Podvozek

Jednoduchá montáž
Podvozek

Podvozek

Dvoj montáž
TOPlist
LMK Chroust

LMK Chroust

Můj foto web

ŠLAPETON

AMT Model CZ

AMT Model CZ

Výroba tlumičů hluku pro modelářské spalovací motory.
JETI model

JETI model

RCKING.CZ

RCKING.CZ

RC servis

RC servis

RC servis - Karlova 14 Plzeň, Tel:608050074, E-mail:rc.servis@seznam.cz
RC aeroklub

RC aeroklub

Blog o leteckém modelářství a letectví.
LMK Zdice

Drápalíci

MK Bolešiny

Jindra Růžek

Zdeněk Prančl

Hacker

Hacker

KARAVANY pronájem

MK Lipence.wz.cz
RCMania.cz
Mojehobby.cz
modelbazar.cz
Jaroslav Chroustovský (muzikant) - E-mail : jarda.chroust@seznam.cz - Mob. 739413921
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one